Darmowa Dostawa Przedpłatą DPD Pickup od 169zł
Darmowa przysyłka z płatnością za Pobraniem od 239zł

Witamina B Complex

( ilość produktów: 11 )

Co to są i jakie korzyści dają człowiekowi witaminy z grupy B?

Witaminy z grupy B to kompleks witamin, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Witaminy z grupy B obejmują:

 1. Witaminę B1 (tiaminę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i układu krwionośnego.

 2. Witaminę B2 (ryboflawinę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania skóry, wzroku i układu odpornościowego.

 3. Witaminę B3 (niacynę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, układu krwionośnego i trawienia.

 4. Witaminę B5 (kwas pantotenowy) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, układu hormonalnego i trawienia.

 5. Witaminę B6 (pirydoksynę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, układu hormonalnego i trawienia.

 6. Witaminę B7 (biotynę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania skóry, włosów i paznokci.

 7. Witaminę B9 (kwas foliowy) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego i tworzenia komórek.

 8. Witaminę B12 (kobalaminę) - ta witamina jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i układu krwionośnego.

Witaminy z grupy B dają człowiekowi wiele korzyści zdrowotnych. Niektóre z nich to:

 1. Wzmacniają układ nerwowy: Witaminy B1, B6 i B12 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, pomagają w utrzymaniu prawidłowej funkcji mózgu i pomagają w zapobieganiu chorobom neurologicznym.

 2. Wzmacniają układ krwionośny: Witaminy B9 i B12 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi i zapobieganiu chorobom serca.

 3. Pomagają w trawieniu: Witaminy B1, B2, B3 i B5 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania trawienia, pomagają w utrzymaniu prawidłowej flory jelitowej i pomagają w trawieniu składników odżywczych.

 4. Wzmacniają skórę, włosy i paznokcie: Witaminy B2, B3, B5 i B7 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania skóry, włosów i paznokci, pomagają w utrzymaniu ich zdrowia i wyglądu.

 5. Poprawiają nastrój: Witaminy B1, B3 i B6 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego, pomagają w utrzymaniu prawidłowego nastroju i zmniejszaniu objawów depresji.

 6. Poprawiają pamięć: Witamina B12 pomaga w utrzymaniu prawidłowej pamięci i koncentracji.

Warto pamiętać, że witaminy z grupy B, choć ważne dla zdrowia, nie powinny być przyjmowane w nadmiarze, ponieważ mogą być toksyczne w wysokich dawkach. Przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

W jakich produktach spożywczych można znaleźć witaminy z grupy B?

Witaminy z grupy B znajdują się w wielu produktach spożywczych, takich jak:

 1. Witamina B1 - znajduje się w produktach zbożowych, takich jak płatki owsiane, ryż, kasza jaglana, a także w mięsie, rybach i orzechach.

 2. Witamina B2 - znajduje się w produktach mlecznych, takich jak mleko, jogurt i ser, a także w mięsie, rybach, jajach i warzywach.

 3. Witamina B3 - znajduje się w mięsie, rybach, orzechach, ziarnach i produktach zbożowych.

 4. Witamina B5 - znajduje się w mięsie, rybach, jajach, warzywach i orzechach.

 5. Witamina B6 - znajduje się w mięsie, rybach, bananach, ziemniakach i produktach zbożowych.

 6. Witamina B7 - znajduje się w jajach, orzechach, warzywach i produktach mlecznych.

 7. Witamina B9 - znajduje się w warzywach, takich jak szpinak kapusta, brokuły, kalafior i sałata, orzechach i nasionach: migdały, orzeszki ziemne, pestki dyni i słonecznika, wątrobie, jajach.

 8. Witaminę B12 - znajduje się w wątrobie, rybach takich jak śledź, makrela, tuńczyk, halibut również w jajach, mięsie i przetworach mlecznych.
pixel